Agjencia Zhurnal.mk.

Vin Diesel paditet për sulm seksual nga ish-asistentja e tij

Një ish-asistente e aktorit Vin Diesel ngriti një padi kundër tij të enjten duke pretenduar se ai e kishte dhunuar atë seksualisht në vitin 2010 dhe se ajo u pushua nga puna vetëm disa orë më vonë.

Në padinë, të paraqitur në një gjykatë në Los Angeles, ish-asistentja Asta Jonasson pretendon se Diesel e sulmoi atë në një dhomë hoteli në Atlanta, ndërsa dyshja po punonin për filmin “Fast Five”.

Përfaqësuesit ligjorë dhe të marrëdhënieve me publikun për Diesel nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesave për komente nga mediat, shkruan Reuters.

Vin Diesel (Foto: Hollywood To You/Star Max/GC Images)

“Ngacmimi seksual në vendin e punës nuk do të ndalet kurrë nëse burrat e fuqishëm mbrohen nga përgjegjësia”, tha avokatja e Jonasson, Claire-Lise Kutlay në një deklaratë me shkrim.

“Shpresojmë që vendimi i saj i guximshëm për të dalë përpara ndihmon në krijimin e ndryshimeve të qëndrueshme dhe fuqizon të mbijetuarit e tjerë”.

Në padinë e saj, Jonasson pretendon se Diesel kapi me forcë gjoksin e saj dhe e puthi pasi kishte kaluar një natë duke argëtuar disa gra në suitën e tij të hotelit.

“Vin Diesel injoroi deklaratat e qarta të zonjës Jonasson për mospajtimin ndaj sulmeve të tij seksuale”, thuhet në padi.

Vin Diesel (Foto: Frazer Harrison/WireImage)

Në atë moment, padia pretendon se Diesel e detyroi Jonasson të kapte penisin e tij në ereksion, ajo i bërtiti që të ndalonte, më pas ai e lidhi atë pas një muri dhe masturboi, duke e lënë të lirë vetëm kur mbaroi. Më pas doli nga dhoma e hotelit.

Pak orë më vonë, pretendohet në padi, Jonasson u pushua nga puna si asistente e Diesel.

Në padi thuhej se Jonasson qëndroi i heshtur për vite me radhë “nga frika për të folur kundër një prej aktorëve me fitimet më të larta në botë, nga frika se ajo do të përjashtohej nga industria”.

Jonasson është një nga shumë gra që akuzon figurat e njohura të industrisë së Hollywoodit për sjellje të pahijshme seksuale që nga fillimi i lëvizjes “#MeToo“ në vitin 2017, pas akuzave kundër producentit të filmit tashmë të burgosur Harvey Weinstein.

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky