Agjencia Zhurnal.mk.

Xhaferi do të informojë për punën e Qeverisë teknike

Shkup, 10 maj  – Kryeministri i Qeverisë teknike, Talat Xhaferi sot do të mbajë konferencë për shtyp  ku do të përqendrohet në  punën e 100 ditëve të kaluara.

 Qeveria teknike u votua më 28 janar, 100 ditë para zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën pardje.

 Zgjedhja e qeverisë teknike/kalimtare është në përputhje me Marrëveshjen e Përzhinës për tejkalimin e krizës politike të vitit 2015.

 Funksioni parësor i qeverisë teknike ishte që të sigurojë zgjedhje të drejta dhe demokratike.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky