Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohen disa nga bartësit e mundëshëm të njësive zgjedhore

Shkup, 9 janar – Në qarqet opozitare në Strugë po flitet shumë për kandidatët e mundshëm të VMRO-DPMNE-së për deputetë në zgjedhjet e ardhshme.

Burime nga partia opozitare thonë se Jovan Jauleski nga Struga do të jetë kandidat i VMRO-DPMNE-së për deputet në njësinë e pestë zgjedhore edhe atë si bartës liste.

Nga ky qytet, kandidat i besueshëm i LSDM-së është koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitreski, i cili përflitet si kandidat i mundshëm për bartës në njësinë e pestë zgjedhore.

Në njësitë e tjera zgjedhore, në NJZ numër 1 do të jetë lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ndërsa aty do të jetë edhe Dimitar Kovaçevski nga LSDM-ja.

Në NJZ numër 3 bartës nga VMRO-DPMNE do të jetë Vllado Misajlovski, ndërsa në NJZ numër 4 do të jetë Aleksandar Nikoloski.

Megjithatë, dy partitë më të mëdha njoftuan se pas festave do të hyjnë në fazën përfundimtare të zyrtarizimit të listave parlamentare.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky