Agjencia Zhurnal.mk.

Zbulohet arsyeja pse Xavi vendosi të qëndrojë te Barcelona

Xavi Hernandez do të mbetet trajner i Barcelonës dhe pese në fillim të këtij sezoni, ai njoftoi se do të largohej nga klubi në verë, por ndryshoi mendje dhe do të drejtojë gjigantin katalanas edhe në sezonin e ardhshëm.

Gjatë mbrëmjes së mërkurë mediat evropiane konfirmuan njëzëri marrëveshjen e Xavit me drejtuesit e Barcelonës për të vazhduar në Camp Nou.

Tani gazeta Mundo Deportivo tregon arsyen e qëndrimin, teksa shkruan se Xavi ndryshoi vendimin e tij për shkak të lojtarëve.

“Përkrahja e madhe e lojtarëve ishte çelësi i qëndrimit të Xavit. Që nga dita e parë, shumë lojtarë shkuan në zyrën e Xavit dhe u përpoqën ta bënin atë të ndryshonte mendje”, shkruan gazeta katalunase.

Ndryshe, Xavi e mori Barcelonën në nëntor të vitit 2021 dhe kontrata e tij është e vlefshme deri në fund të qershorit 2025.

Kujtojmë se Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve nga PSG në çerekfinale, ndërsa në La Liga gjashtë xhiro para përfundimit të sezonit ka 11 pikë prapa liderit Real Madrid.

Barcelona i dha lamtumirë luftës për trofeun e Kupës së Mbretit me humbjen e rëndë ndaj Athletic Bilbaos në çerekfinale me rezultat 4-2.

Pra, ky sezon ka përfunduar, por kjo do të thotë vetëm se Xavi po fillon menjëherë përgatitjet për sezonin e ardhshëm.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky