Agjencia Zhurnal.mk.

Zendeli: Jap dorëheqje, nëse BDI e LSDM votojnë heqjen e 20% dhe në Kushtetutë të shkruhet gjuha shqipe

Shkup, 30 korrik – Deputeti i vetëm i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli ka reaguar pas vendimit të ministrave të BDI-së për të dhënë dorheqeje, e cila do të aktivizohej pasi që VMRO-DPMNE të votojë ndryshimet kushtetuese.

Zendeli thotë se edhe ai është i gatshëm të jep dorëheqjen, nëse gjatë ndryshimeve kushtetuese hiqet “20%-shi” që i referohet gjuhës shqipe.

“Edhe unë si deputet jap dorëheqje nga pozita, nëse BDI e LSDM votojnë heqjen e 20% dhe në Kushtetutë të shkruhet GJUHA SHQIPE”, ka shkruar Zendeli.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky