Agjencia Zhurnal.mk.

Zgjedhjet e 2025/ Pak ditë para nisjes së turit të takimeve me diasporën, Rama thirrje shqiptarëve në Greqi: Mezi pres të takohemi!

Kryeministri Edi Rama, në një reagim të bërë në Facebook, ka rikujtuar se më 12 maj nis turin e takimeve me diasporën shqiptare në shtete të ndryshme.

Rama ka ftuar shqiptarët që jetojnë në Greqi që të jenë të pranishëm në takimin që do të mbahet më 12 maj në Athinë, që do të çelë këtë tur.

“Mezi pres të takohemi, me krenari të madhe për të gjithë ju, shqiptarët e Greqisë”, shkruan Rama.

Pas takimeve në kuadër të rienergjizimit të PS, Rama njoftoi ditë më parë edhe nisjen e turit të takimeve për rienergjizimin e Diasporës në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 2025-ës.

Mezi pres të takohemi, me krenari të madhe për të gjithë ju, shqiptarët e Greqisë🇦🇱❤️🇬🇷 #KrenarpërShqipërinë🦅

Mezi pres të takohemi, me krenari të madhe për të gjithë ju, shqiptarët e Greqisë🇦🇱❤️🇬🇷#KrenarpërShqipërinë🦅

Posted by Edi Rama on Monday, May 6, 2024

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky