Agjencia Zhurnal.mk.

Zjarr i fortë në Negotinë, dërgohet edhe një aeroplan

Negotinë, 29 korrik – Në vend është dërguar një aeroplan i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, i cili në çdo moment pritet të fluturojë drejt pyllit, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave.

Njësitet territoriale të zjarrfikësve nga Negotina dhe Kavadari janë në terren, të cilat kanë vështirësi në vendosjen e kontrollit për shkak të erës së fortë.

Nëse situata me zjarrin përkeqësohet, do të ngrihen edhe dy helikopterët e MPB-së, thonë nga QMK.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky