Agjencia Zhurnal.mk.

Zjarr në Niçë të Pogradecit, Bashkia: Zjarrfikës e banorë po punojnë në kushte aspak të favorshme për shuarjen e flakëve

Një zjarr masiv ka përfshirë kurorën me pyje kryesisht ahishte të fshatit Niçë në njësinë Dardhas të Pogradecit. Sipas të dhënave, zjarri i cili dyshohet të jetë i qëllimshëm, ka rënë mbrëmjen e sotme duke u përhapur me shpejtësi si pasojë e pranisë së erës.

Pas marrjes së njoftimit në zonë kanë shkuar inspektorë të pyjores, zjarrfikës dhe banorë të fshatit të cilët po punojnë në kushte aspak të favorshme për izolimin dhe fikjen e flakëve.

Njoftim i Bashkise Pogradec:

“Një zjarr masiv ka përfshirë kurorën me pyje kryesisht aishte të fshatit Niçë në njësinë Dardhas. Zjarri ka rënë mbrëmjen e sotme duke u përhapur me shpejtësi si pasojë e pranisë së erës. Pas marrjes së njoftimit në zonë kanë shkuar inspektorë të pyjores, zjarrfikës dhe banorë të fshatit të cilët po punojnë në kushte aspak të favorshme për izolimin dhe fikjen e flakëve, nisur edhe nga fakti që kemi të bëjmë me terren malor të vështirë dhe nuk mund të futen mjetet.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky