Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Arsim Thaqi jep dorëheqje nga posti i trajnerit te Drita

Arsim Thaqi nuk është më trajner i skuadrës gjilanase Drita.

Barazimi ndaj Dukagjinit ka qenë ndeshja e fundit ku Thaqi ka udhëhequr klubin, pasi ai ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i trajnerit.

Drita ka tentuar ta ndalë Thaqin në krye tëskuadrës, por vendimi i tij ishte i pakthyeshëm.

Ka qenë faqja zyrtare e klubit bardhekaltër që ka dhënë lajmin, teksa ka falënderuar trajnerin malishevas për kontributin e dhënë në këto muaj sa ishte pjesë e Dritës.

Arsim Thaçi jep dorëheqje të parevokushmeTrajneri Thaçi e ka ofruar dorëheqjen pas barazimit në ndeshjen e fundit…

Posted by Drita FC on Monday, April 17, 2023

Njoftimi i plotë nga Drita FC:

Arsim Thaçi jep dorëheqje të parevokushme

Trajneri Thaçi e ka ofruar dorëheqjen pas barazimit në ndeshjen e fundit kundër KF Dukagjinit.

I pa kënaqur me rezultatet e deritanishme, treneri Thaqi sot kërkoi takim me kryesin e klubit për ofruar dorheqjen e tij.

Pas shumë diskutimiteve kryesia e klubit i ofroj trenerit mbeshtetje për vazhdimin e rrugetimit drejt synimit të klubit por që treneri ishte i vendosur për këtë vendim dhe kryesia e klubit u detyrua ta respektoj vendimin e trenerit Arsim Thaqi për të ja pranuar dorëheqjen.

Klubi jonë FC DRITA e falënderon trenerin Thaqi për bashkëpunimin tejet korrekt dhe profesional duke i dëshiruar shumë suksese në vazhdim të karrierës. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky